ОМД по 12ти пат традиционално ја организираше Василичарската Маскарада

Вторник, 17 Јануари 2017

На гостите им беше презентирана и традиционалната македонска кујна, како шопска салата, ќебапчиња, тавче гравче и баклава. Се служеше и македонско вино кое беше донирано од македонската винерија Стоби.


Повеќе...

ОМД: Албанската платформа ги премина сите граници. До кога ќе трае молкот на Македонските “лидери?”

Недела, 08 Јануари 2017

За доброто на Македонија, за постабилна иднина на македонскиот народ, Македонија заслужува Македонска влада која ќе ги надмине уценувањата на партии на Албанското малцинство во Македонија. 


Повеќе...

ОМД ја осудува изјавата на српскиот министер за надворешни работи

Четврток, 05 Јануари 2017

ОМД строго ја осудува изјавата на министерот за надворешни работи на Република Србија, Ивица Дачиќ.


Повеќе...

Помогнете и на ОМД преку пребарувачот Goodsearh

GoodSearch: You Search...We Give!

Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31